SIKÇA SORULAN SORULAR

Window Film Güneş Kontrol Filmleri Hayatımızı nasıl kolaylaştırır ve çalışma mekanizması nedir?
Window Film Güneş Kontrol Filmleri camlarımızda güneşle gelen ısı miktarının reflekte edilmesi için dizayn edilmiştir. Görünür ışık miktarı refleksiyonu ile Güneş kaynaklı ısının refleksiyonu arasında tam olarak doğru orantı yoktur.Tipik renklendirilmiş camlar ve cam filmi öncelikle ısı biriktirme mantığıyla çalışır.Koyu renkler güneş kaynaklı enerjiyi camlarda biriktirir.Bu sistem mekanın ısınma hızını düşürür. Bu tipte üretilmiş cam ve cam filmleri,mekanın ısınmasını hiçbir zaman refleksiyon sistemiyle calışan cam filmleri kadar gerçekleştiremez. Reflektif filmler çeşitli metallerle kaplanmışlardır. Bu metalize edilmiş filmler, güneşle gelen ısınının camlarınızdan yansıtılarak mekana girişini engeller. Window Film Reflektif Film serisi en düşükten en yükseğe güneş kaynaklı ısı tasarrufu sağlar.Tüm Window Film Güneş Kontrol filmleri arkasını gösteren yapıdadır.Ultraviole koruması yapışkan sisteminin bir parçası olup filmin diğer bileşenleri;metal, polyester film, aşınmayı engelleyici tabakadır.UV koruması ev veya ofis dekorasyon malzemelerinin solmasını engeller. Tüm Window Film Cam Filmleri daha uzun süreli kullanım için patenti şirketimize ait olan aşınmaya dayanıklı tabakayla kaplanmıştır.

Window Film Plus Dört mevsim filmlerinin (LE) çalışma mekanizması nasıldır?
Window Film Plus Dört mevsim filmleri, Güneş Kontrol Filmleri aynı mekanizmayla ısınmayı engellerken soğuk hava koşullarında da içerideki ısınmış havanın dışarı çıkmasını engeller.Patentli bu ürün yapısı ile ısınmış havanın dışarı çıkışını engeller. Bu ürün kişisel konforu arttırırken ticari binalarda ısınma maliyetlerinde. Bu tip filmlerde kullanılan aşınmaya karşı dayanıklı kaplama, filmin uzun süre özelliklerini kaybetmeden korunmasını sağlar.

Neden ticari amaçlı binalar camlarında güneş kontrol filmi kullanmalıdır?
Daha düşük soğutma ve ısınma maliyetleri sağlamak, ısınma ve soğutma ekipmanlarının bakım masrafını azaltmak için. Estetik ve dış görünümü güzelleştirmek, güvenlik seviyesini arttırmak, klimalarının ömrünü uzatmak için. Müşterilerimizin çoğunluğu enerji tasarruf etmek, bina görünümünü iyileştirmek için Window Film Cam Filmlerini satın almışlardır.

Window Film Cam Filmlerinin enerji tasarruffuyla kendisine yapılan yatırımı ne kadar sürede geri öder?
Bu sorunun cevabı için cam kaplı alanın büyüklüğü seçilen cam filmi tipi,cam tipi enerji maliyetleri gibi kriterler göz önüne alınıp hesaplama yapılmalıdır. Ancak ortalama bir değer verilmesi istenirse 2-5 yıl içinde bu yatırım size enerji tasarrufu olarak geri dönecektir.Ancak 6 aydan kısa sürede elde edilmiş başarılı sonuçlarla da karşılaşılmıştır. Binanız için böyle bir analizi yaptırmak için şirketimizi arayıp yardım isteyebilirsiniz.

Window Film Cam Filmleri nasıl uygulanır?
Window Film Filmleri Window Film tarafından eğitilmiş uygulama ekipleri tarafından uygulanır . Cam filmlerinin bir çoğu camın iç tarafından uygulanır. Birinici aşama camın çok iyi şekilde temizlenmesi gerekir. Daha sonra deterjanlı su cama ve cam filmine püskürtülür. Özel bir çek çekle cam ile film arasındaki su çekilir.

Window Film Cam Filmlerini kuruması için ne kadar süreye ihtiyaç vardır?
Cam filminin camla bir bütün haline gelip tam kuruması için bizim önerdiğimiz süre 30 gündür. Film uygulandıktan bir süre sonra su ve hava kabarcıkları kalabilir,ancak kuruma süresi sonunda bu lekeler kaybolacaktır. Yukarıda verilen süre tamamen hava şartlarına bağlıdır.Bu süre 10-15 gün de olabilir 45 gün de. Ancak film tam olarak kuruduktan sonra uzun süre performansını koruyacaktır.

Window Film Cam Filmlerinin uygulamasını kendim yapabilirmiyim?
Hayır, Window Film Cam Filmlerini uygulamak için profesyonel uygulama ekiplerine ihtiyaç vardır. Window Film™ Yapı ve Mimari Ürünleri yetkili bayii bu işi yüksek kalitede yapabilme yetenekleriyle donatılmışlardır. Bu yöntemle hem kaliteli ürün, kaliteli uygulama ve bunun yanında Window Film Garantisi elde etmiş olacaksınız.

Window Film Cam Filmleri nasıl temizlenebilir?
30 günlük kuruma süresi sonunda, Window Film Filmlerinizi normal temizlik malzemelerini kullanarak temizleyebilirsiniz. Ancak temizlik yaparken çizici veya kesici malzemeler kullanmamalısınız.

Window Film Cam Filmlerinin kullanım ömrü ne kadardır?
Window Film Cam Filmler uzun yıllar kullanılsın diye dizayn edilmiştir; cam filmi tipine göre filmin garanti süresi değişir. Ortalama filmin kullanılma süresi uygulamalar için 15-20 yıl iken dış uygulamalarda 7-8 yıldır.İçeriden yapılan uygulamalarda garanti süresi on (10) yıl,dışarıdan yapılan uygulamalarda ise iki (2) yıldır.

Window Film Cam Filmleri camın kırılmasına neden olabilir mi?
Window Film cam filmi uygulanması cam üzerindeki ısı birikmesine yol açar. Bu da camın kenarlarında strese sebep olur. Kırılma riski oluşturan diğer değişkenler ise dış gölgeleme, iç gölgeleme, camın yaşı, filmin tipi, camın tipi, camın büyüklüğü ve şeklidir.Window Film'in sahip olduğu otuz (30) yıllık cam filmi uygulama tecrübesi ile bu riskleri minimize edip ölçecek tecrübesi vardır. Window Film Cam Filmlerinin farklı tipleri ile cam özelliklerini birleştirip cam kırılmalarını minimize edecek bir sistem geliştirmiştir

Window Film Cam Filmleriyle Isıcam veya çift camlı uygulamalarda yapışma problemi yaşanabilir mi?
Window Film filmlerini 30 yıldan fazla süredir satmakta ve milyonlarca metrekare uygulamıştır. Bu uygulamalar içinde çok sayıda ısıcamlı veya çift camlı uygulama yapılmıştır. Film camın iç kısmına uygulandığı için aradaki boşlukta ısı birikimi sağlaması kaçınılmazdır.Aslında, 6 derecelik ısı artışı (pek çok filmde bu kadar artış görünmez) iki cam arası hava boşluğunda %3 basınç artışına sebep olur.Bu tip uygulamalarda basınç %22 artışlara bile dayanacak şekilde dizayn edilmiştir.

Window Film Cam Filmleri mobilya ve dekorasyon malzemelerinin solmasını engeller mi?
Tamamıyla engellemez. Window Film Filmleri solmanın ana sebeplerini azaltmak için dizayn edilmiştir (ultraviole ışınları, görünür ışık, güneş kaynaklı ısı), malzemelerinizin kullanım sürelerini 2-5 kat uzatır. Örneklemek gerekirse; perdenizin solma süresi 5 yılsa bu süre 10 yıl olacaktır.Genel kural olarak , ultra viole (UV) yaklaşık olarak solmanın %40 nedenidir, görünür ışık yaklaşık %25, ve ısı ise yaklaşık %25. %10 ise iç mekan aydınlatması diğer küçük değişkenlerdir.

Filmlerin sağladığı Ultraviole koruması zaman içinde etkinliğini kaybeder mi?
Hayır, ultraviole (UV) koruması filmlerin yapışkanı ile sağlanmaktadır ve özelliğini uzun yıllar kaybetmez. Aslında, A.B.D.'nin başkenti Washington'da örnek seçilen bir binada 10 yıl önce yapılmış bir uygulama incelenmiş ve UV geçişinin < 1% olduğu ölçümlenmiştir.

Window Film Ultra Güvenlik Filmlerinin çalışma mekanizması nasıldır?
Window Film Ultra Güvenlik Filmleri cam kırıldığında kırılan parçaların dağılmasını engellemek için dizayn edilmiştir. Window Film filmleri ile, Window Film Güvenlik Filmleri karşılaştırıldığında güvenlik filmleri daha kalın polyesterden ve daha kuvvetli yapışkandan üretilmişlerdir. Window Film Ultra güvenlik filmleri cam filmi sanayisinin benzeri olmayan ürünlerdir; bu ürünler benzersiz bir yapıda micro boyutunda ince katmanların birleşmesinden oluşur. Bu teknoloji sayesinde aynı kalınlıktaki diğer filmlerden 44 kat daha fazla yırtılma direncine sahiptir.

Window Film (Ultra) Filmleri fırtınaları, kurşunlu saldırıları veya hırsızlığı durdurur mu?
Hayır, Window Film Ultra Güvenlik Filmleri , fırtınalarda depremlerde kurşunlu saldırılarda ve hırsızlık durumlarında camın kırılma direncini arttırıp dağılmasın engeller. Örneğin şiddetli bir tayfun anında camlarınızın dağılmasını engelleyerek güvenlik seviyesini ciddi oranda arttırır. Kırılan camların oluşturacağı riskleri azaltır. Bir deprem anında, bu filmler kırılan camların yaralanmalara sebep olma riskini azaltır. Kurşun: Bu filmler kurşunları tutmak için tasarlanmamıştır. Window Film Filmleri aslen terörist bombalama ve saldırılara karşı dizayn edilmiştir. Bu güvenlik filmler patlama anında oluşan basıncın etkisiyle camların dağılmasını engelleyerek mal ve can güvenliğinize zarar gelmesini engeller.Window Film Ultra güvenlik Filmleri hırsızlık riskine karşı da ciddi güvenlik saglar. Film camın güvenlik seviyesini arttırarak taşlı sopalı saldırılar anında camın kırılmasını engellemez ancak dağılmasını engeller, film camı birarada tutar. Hırsız bir karar vermek zorundadır.Ya cama saldırıya devam edecek yada terk edecektir.Süre oldukça kısadır ve çoğunlukla başaramayınca terk eder.Aslında, hırs yaparsa ve ısrar ederse içeri girebilir.Hırsızlığa karşı filmle beraber alarm sistemi kullanılmalıdır.

Window Film (Ultra) Filmleri camların kırılmasını engeller mi?
Tam olarak bu sorunun cevabını vermek zordur. Camın direnç seviyeleri her parçada farklıdır.Window Film filmleri kırılma direncini arttırabilir mi, arttıramaz mı tam olarak ölçülememektedir. Cam kırıldığında Window Film Ultra güvenlik filmleri en iyi performanslarını gösterir.

Telefon

0 530 081 32 14
0 533 960 04 40

Adres

Prof. Dr. Beynun Akyavaş Cd. No:51
Çengelköy / Üsküdar - İstanbul